1.pololetí v atletické školní přípravce

2. 2. 2018

Díky projektu Českého atletického svazu: Atletika pro radost I. – 2. ročník zahájila v září školního roku 2017/18 svoji činnost ve spolupráci s AC Slovácká Slávia Uherské Hradiště Atletická školní přípravka Jalubí.

Celkem 32 dětí (19 mladších 1. – 2. třída a 13 starších 3. – 6. třída) ze Základní školy Jalubí atletí každou středu odpoledne ve dvou skupinách na kulturním domě, který je nám zdarma k dispozici díky vstřícnosti pana starosty.

Během hodiny tréninku děti například hrají nejrůznější honičky, seznamují se a zdokonalují běžeckou abecedu, trénují odrazové dovednosti, správné provedení odhodu míčkem či raketkou, startují na povel z různých poloh nebo z nízkého startu. Nechybí různé míčové hry nebo aktivity s netradičními pomůckami.

Díky projektu jsme získali také velkou sadu dětské atletiky, jejíž součástí jsou např. překážky, pěnové oštěpy, raketky na hod, plocha pro skok z místa, mety, kužely, žebřík. Od listopadu ji tak při trénincích využíváme.

Aby děti zúročily tréninkové snažení a porovnaly síly, zúčastnilo se 21 z nich Vánočních halových vícebojů v Uh. Hradišti. Pro některé to byla úplně první zkušenost se závody, přesto ukázaly odvahu a soutěživého ducha. Potěšila nás dvě ceněná šestá místa. Několik dětí se už začátkem října odhodlalo přijet na Slovácký běh do Uh. Hradiště, pár starších dětí vyzkoušelo závody v Otrokovicích. Další atletické klání přípravek by se mělo uskutečnit na jaře venku. To už se představíme i v „oddílových“ dresech, které nám naložil Ježíšek, a ve kterých jsme od nového roku začali i trénovat.

Přípravka je zapojena i do dlouhodobého motivačního projektu spojovaného s nejprestižnější týmovou soutěží v atletice na světě Kontinentální pohár, který bude hostit Ostrava v září 2018. Během roku plníme čtyři výzvy – tréninky inspirované jedním ze čtyř kontinentů. Zatím jsme atletili v Evropě a Americe, v dalším půlroce nás čeká Asie/Oceánie/Austrálie a Afrika. Po skončení takto připraveného tréninku děti dostanou kartičky s podpisy patronů jednotlivých kontinentů a úplně na konci, v červnu, se mohou těšit na hezké ceny. Pokud nám bude štěstí přát, mohli bychom se v září do Ostravy podívat a fandit naživo.

Tréninkem v Evropě nás provázely básnické texty knihy Z Kroměříže do Paříže, v Americe jsme se seznámili s pěti nejoblíbenějšími týmovými sporty a trénovali na zimní olympiádu.

Prezentace Evropa - klikni

Věřím, že děti budou i ve druhém pololetí hojně a s radostí atletický kroužek navštěvovat a tím dále zdokonalovat své atletické dovednostiJ

Monika Stindlová, trenér AŠP

Náhledy fotografií ze složky 1.pololetí v atletické školní přípravce