AKTIVITY KE DNI ZEMĚ

I když svátek Dne Země připadá na 22. dubna, naše aktivity s tím spojené by se do jednoho dne nevešlysmiley

První akcí, kterou jsme uskutečnili, bylo SÁZENÍ OVOCNÝCH STROMŮ na školní zahradě. Každá třída vysadila 9. dubna jeden strom - 1. a 2. třída jabloň, 3. třída hrušeň a 4. a 5. třída třešeň. V této souvislosti bychom rádi poděkovali panu Josefu Šmídovi, který ovocné dřeviny naší škole věnoval jako sponzorský dar. Našel si i čas přijít mezi děti, každé třídě zvlášť pomohl jednotlivé stromky zasadit. Seznámil nás s tím, co je při výsadbě zapotřebí a nyní budeme poctivě zalévat a doufat, že se stromečky ujmou a brzy začneme sklízet:-)

Druhou akcí byly práce spojené s údržbou okolí naší školy. Účastnily se jí děti ze 3. - 5. třídy, které byly pro tuto příležitost rozděleny do smíšených skupin. Za pěkného počasí 13. 4. prohlédla cesta před školou a okolí asfaltového hřiště.

Dále jsme uskutečnili výsadbu dřevěných vyvýšených záhonů, ke kterým jsme využili vyřazené díly švédské bedny. 22. dubna je žáci 4. a 5. třídy ukotvili do trávníku podél oken tříd a zasypali hlínou. Den poté je pak jednotlivé třídy osázely - 1. - 3. třída vytvořila zeleninové záhony a 4. a 5. třída bylinkové záhony.

Vše jsme zakončili asi nejrozsáhlejší akcí, kterou byl ÚKLID ODPADKŮ V OBCI. Proběhl 23. dubna opět za účasti všech tříd. Každá třída se vydala podle plánu do předem určených míst v obci, aby posbírala případné odpadky. A že jich bylo! Nejvíce děti "překvapilo" množství odhozených cigaretových nedopalků, zejména ve středu obce. Některá nepřístupná místa nebo objemné odpadky jsme fotodokumentovali. Po více než dvou hodinách (prvňáčci a druháčci asi po hodině) jsme se opět sešli u školy a vážili svoje "úlovky". Celkové množství námi nasbíraného odpadu bylo bezmála 83 kilogramů!

TŘÍDA ČÁST OBCE POČET KG
1. Humna, Nový svět, Betlémek 7
2. Hřiště, Chaloupky, část Bařinek 21
3. Hlavní silnice, dětské hřiště 19,2