Atletický čtyřboj v Polešovicích

Přijali jsme pozvání z Polešovic a vyrazili v pátek 26. 9. zápolit v atletickém čtyřboji. Přes počáteční obavy, zda nezmokneme, nakonec závody proběhly bez deště a všichni zúčastnění ze sedmi okolních škol si je mohli užít.

Naši školu reprezentovalo 16 dětí a utkaly se s ostatími ve 4 disciplínách v každé kategorii + závěrečné štafetě na 4 x 150 m.

Mladší kategorie chlapců a děvčat (2. - 3. třída) soutěžila v běhu na 50 m a 300 m, skoku z místa a autovém hodu z místa. A protože to byl čtyřboj, teprve součet disciplín ukázal, komu se dařilo nejvíce a kdo zvítězí. Naši školu zastupovali: Jirka Fajkus, Alex Dobiáš, Tonda Panáček, Kryštof Balíček, Barbora Dostálková, Sára Němcová, Michaela Stýskalová a Aneta Smělíková. Nejvíce se dařilo Jirkovi Fajkusovi ze 2. třídy, který se dělil o celkové 4. místo a jen jeden bodík mu scházel k bronzové medaili. Kryštof byl celkově desátý, Alex čtrnáctý a Tonda osmnáctý ve skupině 27 chlapců. V závěru mladší kluci vybojovali ve štafetě bronz! Mezi mladšími děvčaty, kterých se sešlo v soutěži 28, byla naší nejúspěšnější Michaela na 11. místě, v těsném závěsu za ní skončily ostatní dívky v pořadí Aneta, Barča a Sára (vždy o bod v celkovém součtu méně). I mladším holkám se podařilo ve štafetě získat 3. místo!

Starší kategorie (4. - 5. třída) měla na pořadu dne běh na 50 m a 300 m, skok daleký a hod kriketovým míčkem. Našimi zástupci byli: Petr Dobiáš, Michal Kolář, Michael Fiala, Petr Fianta, Viktorie Slováková, Dominika Vagundová, Adéla Gálová a Kristýna Odstrčilíková.Také v této kategorii se dařilo více chlapcům a bronzová medaile unikla o chloupek, lépe řečeno o dva body, Míšovi Kolářovi. Ale i 4. místo z 31 soutěžícího je velmi pěkné! Michael Fiala skončil na 11., Petr Dobiáš na 13. a Petr Fianta na 26. místě. I starší kluci pokračovali v závěru v tradici medailového umístění a ze štafety si odnesli opět bronz! Starší holky měly v Polešovicích zdatné soupeřky a ve skupině 28 dívek se nejlépe umístily Viktorie Slováková a Adéla Gálová - obě na 9. místě, Domča Vagundová na 13. místě a Kristýna Odstrčilíková na 19. místě. I když v závěru bojovaly seč mohly, na posledním úseku je zradila předávka a tak moc chtěného umístění do 3. místa nedosáhly.

Velmi všem zástupcům naší školy děkujeme za jejich vzornou reprezentaci!!!

Náhledy fotografií ze složky Atletický čtyřboj v Polešovicích