Atletický den v Polešovicích

Atletický čtyřboj v Polešovicích se již tradičně koná hned začátkem školního roku, a protože jsme opět dostali pozvání se ho zúčastnit, vyrazili jsme v pátek 16. září s výpravou 16 dětí směr Polešovice. Letos bylo i nádherné počasí, ke sportování jako stvořené. Po úvodní společné rozcvičce nastoupily jednotlivé kategorie ke svým disciplínám a sváděly souboje kdo s koho.

Každý malý závodník absolvoval čtyři disciplíny (běh na 50 a 300 metrů, mladší autový hod míčem 1 kg a skok z místa a starší skok daleký s rozběhem a hod kriketovým míčkem). Nakonec si ještě všichni z kategorie společně zaběhli štafetu na 4x150 m. A právě zde jsme zaznamenali největší úspěch! Mladší holky ve složení Agáta Balíčková, Lucie Šimčáková, Klára Trávníčková a Emma Salingerová po skvělém výkonu každé z nich "urvaly" první místo a zlatý pohár, ze kterého měly holky nesmírnou radost a my všichni s nimi!

I když jsme v individuálních soubojích na další medaili nedosáhli, protože konkurence deseti účastnických škol byla velká a v každé kategorii soutěžilo přes 30 dětí, některé výkony našich dětí nutno vyzdvihnout: Nejblíže cennému kovu byla Lucie Šimčáková, která po absolvování všech čtyř disciplín obsadila hezké 6. místo, přičemž nejsilnějšími částmi čtyřboje Lucky byl běh na 300 m, který mezi dívkami vyhrála, a 4. příčka z běhu na 50 m a ve skoku z místa.

Z dalších umístění do 10. místa:

4. místo - Adam Otrusina (hod míčem 1 kg)

5. místo - mladší chlapci ve štafetě (Adam Otrusina, Tomáš Huťka, Jakub Hrňa a Ondřej Adámek) a starší dívky ve štafetě (Denisa Adámková, Veronika Chybíková, Veronika Vévodová a Michaela Stýskalová), Tomáš Huťka (běh 300 m), Agáta Balíčková (běh 300 m)

6. místo - Denisa Adámková (skok daleký)

7. místo - Jakub Hrňa (skok z místa), Emma Salingerová (běh 300 m)

8. místo - Klára Trávníčková (běh 300 m)

9. místo - Ivo Kavan (skok daleký), Veronika Vévodová (skok daleký)

10. místo - Ondřej Viceník (běh 300 m), Alex Dobiáš (skok daleký)

Všechny děti, které se čtyřboje zúčastnily, zasluhují velkou pochvalu nejen za sportovní výkony, ale i za sportovní chování během celé soutěže:-)

Náhledy fotografií ze složky Atletický čtyřboj Polešovice