Beseda se spisovatelem Janem Opatřilem

6. 12. 2015

V pátek 4. prosince nás ve škole navštívil spisovatel Jan Opatřil, aby nás seznámil se svými knihami pro děti a se svou prací. Rozdělili jsme se do tří velkých skupin a postupně se s námi všemi setkal. Měl pro nás připravenu prezentaci vybraných obrázků ze svých knih - všechny si ilustroval sám! V každé ze svých čtyř knih pro děti použil jinou výtvarnou techniku. A o jaké knihy šlo? Jelikož je vášnivým rybářem, prolíná se jeho koníček i v jeho psaní. Hlavní postavou je kapřík Metlík, Šupinka a Břéťa, v knihách se objevují i další obyvatelé rybníka. Knihy nesou název Kapřík Metlík Nový domov, Kapřík Metlík v řece, Kapřík Metlík ve sportovním rybníce a Kapřík Metlík Útěk. Z poslední jmenované nám autor osobně předčítal. Všechny děti byly velmi pozornými posluchači a pan spisovatel je moc chválil:-) V závěru besedy byl prostor pro dotazy, autogram a případně také pro nákup knihy nebo drobných suvenýrů. Prožili jsme moc hezké chvíle se sympatickým člověkem!

Náhledy fotografií ze složky Beseda se spisovatelem Janem Opatřilem