Bobřík informatiky pro 4. a 5. třídu

V pátek 13. 11. proběhla celostátní soutěž Bobříka informatiky, zúčastnili se jí i naši žáci, a to v nejmladší kategorii MINI, která je určena čtvrťákům a páťákům.

Bobříka se podařilo "ulovit" celkem šesti dětem - Ondrovi Horehleďovi ze 4. třídy a dále pak pěti páťákům, z nichž největšího bodového zisku 180 bodů ze 192 možných nastřádal Jeník Ludva, po něm následovali Adam Rozsypálek, Míša Fiala, Marek Duda a Michal Kolář. Jmenovaným luštitelům gratulujeme!

Žáci odpovídali prostřednictvím počítače na 12 otázek během 30 minut.

Otázky se lišily náročností, zaměřením i způsobem řešení. Tématicky je možné je rozdělit takto:

• algoritmizace a programování
  • porozumění informacím a jejich reprezentacím (kódování, jazyk, šifrování), strukturám (grafy, mapy), procesům
  • řešení problémů (hledání strategií, logika, matematické základy informatiky)
  • digitální gramotnost, informační technologie v každodenním životě, technické otázky, společenské souvislosti používání technologií

Na webových stránkách soutěže www.ibobr.cz je možné si v archívu testů celoročně prohlédnout nebo cvičně vyzkoušet testy z minulých let, a to nejen v kategorii mini.