Jdi na obsah Jdi na menu

Čtvrťáci navštívili Prahu

I letos jsme se se 4. třídou vydali do Prahy. Navštívili jsme spoustu památek.I přesto, že nám první den celý den pršelo, jsme si výlet náramně užili :).

Více se rozepsala o našem výletě Evička Slováková: 

 

Výlet do Prahy 

Ve středu 20.5. 2015 jsme jeli na výlet do Prahy. V 7.00 jsme se sešli na nádraží ve Starém Městě. Nasedli jsme s paními učitelkami na vlak a vyrazili jsme. Cesta vlakem trvala 3,5 hodiny. Dorazili jsme na Hlavní nádraží v Praze. Paní ředitelka koupila lístky na metro a tramvaj. Chvíli jsme jeli metrem a pak jsme se ubytovali na ZŠ Štěpánské. Tam jsme se vybalili a šli jsme na oběd do školní jídelny. Měli jsme kuře a brambory, ale paní učitelka Řiháková měla lívance, protože je vegetariánka. 

Pak jsme vyrazili po pražských památkách. Šli jsme kolem Tančícího domu, kolem sochy Elišky Krásnohorské. Byli jsme na prohlídce v muzeu Karlova mostu a pak jsme pluli po Vltavě, kde nám námořník říkal pověsti o Praze a ukazoval památky. V loďce jsme dostali zmrzlinu a čaj nebo šťávu. Pak jsme šli do centra, na Staroměstské náměstí, na Václavské náměstí, kde jsme navštívili KFC. Po posilnění jsme vyrazili na Petřínskou rozhlednu. Poslední zastávka nás čekala na Křižíkově fontáně. Čekali jsme na tramvaj, ale zjistili jsme, že pojede za dlouho, tak jsme zašli ještě do MC Donald´s.

Zpět jsme jeli tramvají a metrem do školy. Umyli jsme se a šli spát.

 

Na druhý den jsme posnídali, dostali jsme balíčky se svačinou a šli jsme na Pražský hrad, kde si nás vyzvedla paní průvodkyně. Ta nás provedla celým hradem. Pak jsme šli do katedrály sv. Víta. Byli jsme velice hodní, tak nás pustili i do krypty, kam normálně turisty nepouští. 

Pak jsme jeli zpět do školy, kde jsme se sbalili a chvíli jsme měli čas, tak jsme masírovali paní učitelky :). 

Přijeli jsme na nádraží, kde jsme dostali rozchod, abychom si mohli něco koupit. 

Pak jel vlak  a už jsme jeli domů. Nejlepší zážitek: CESTA VLAKEM :)