Druháčci na Salaši

V pondělí 2. října se žáčci druhých tříd za krásného podzimního rána vydali střídavě pěšky a autobusem na výstavu hub na Salaš. Cestou jsme pozorovali srnky, měnící se podzimní přírodu, určovali názvy dopravních značek, názvy stromů podle listů. V praxi jsme trénovali chůzi po silnici ve skupině a také chování v hromadném dopravním prostředku. Přímo na místě jsme zhlédli více než 250 druhů hub, které místní mykologové nalezli v blízkém okolí Salaše a bylo se opravdu na co dívat. K vidění byly nejen houby jedlé, ale i nejedlé a jedovaté, zajímavostí byly určitě pro děti i houby rostoucí na stromech. A protože jsme měli dostatek času na zpáteční autobus, vyrazili jsme ke kilometr vzdálené Zlacké studánce. Zde jsme si povyprávěli pověst, která se k jejímu vzniku vztahuje. Nad Jalubím po cestě zpět jsme si ještě natrhali šípky, které využijeme ve škole k různým činnostem. Výlet se nám moc vydařil také díky krásnému počasí. Všechny děti byly šikovné a zdatné a celý den jsme si moc užili:)

Náhledy fotografií ze složky Druháčci na Salaši