Dubnové sportovní soutěže

30. 4. 2016

Duben byl ve znamení sportovních soutěží a naši žáci na nich nemohli chybět!

Nejprve se 19. dubna vypravili  na okresní kolo Štafetového poháru na atletický stadion do Uh. Hradiště, aby se poprali o umístění ve štafetách 8 x 100 m a 8 x 200 m. Celkově jsme se umístili na pěkném 9. místě.

Další sportovní klání se také konalo v Uh. Hradišti a byla to Venkovní atletická olympiáda 1. stupně. Našim žákům se podařilo vybojovat dvě krásná umístění, a to zásluhou Jirky Fajkuse ze 3. třídy a Adély Gálové z 5. třídy. Jirka vyhrál v mladší kategorii skok daleký výkonem 382 cm, Adélka byla druhá ve starší kategorii za hod míčkem výkonem 30,10 m. Udělali nám velkou radost! Dařilo se i Míšovi Kolářovi v kategorii starších ve skoku dalekém, kde obsadil za výkon přes 4 m šesté místo. Na stejnou příčku ještě dosáhli mladší chlapci ve štafetě 4 x 60 m (Reichman, Fajkus, Bilík, Marek). Ostatní děti za své bojovné výkony zasluhují také pochvalu.

V závěru dubna jsme se zúčastnili okrskového kola soutěže v malé kopané Mc Donald´s Cup ve Starém Městě na Širůchu - starší kategorie. Za účasti 19 týmů došlo k rozlosování do čtyř skupin. Naši mladí hráči sehráli nejprve zápas s Velehradem, kdy remízovali 1:1 (Panáček), potom vyhráli nad Kněžpolem 1:0 (Fajkus) a Bílovicemi 2:1 (Fajkus, Kolář). Porazily nás jen Buchlovice 2:0. S velkou nadějí jsme proto vyhlíželi postup mezi nejlepších osm, avšak o našem nepostoupení nakonec při shodě bodů ve skupině rozhodl vzájemný poměr vstřelených branek (zde byl Velehrad úspěšnější).

Na fotografie z těchto akcí se můžete podívat ve fotogalerii.