Folklórní výchovný koncert

V pátek 4. března navštívily společně všechny třídy výchovný koncert folklórních souborů Omladinka z Uh. Hradiště a Ostravička z Frýdku-Místku. Více než hodinový program byl koncipován na jarní téma a měl příznačný název Hu, hu, hu, jaro už je tu! Účinkující ve věku 5 - 10 let doprovázely dvě cimbálové muziky. Celým pořadem pak provázela a s diváky vtipně komunikovala loutka strýce Jožina v životní velikosti. Naše děti tak mohly vyslechnout pásmo říkadel a písniček ve slováckém, lašském a valašském nářečí, zhlédnout rozdílné kroje a vrátit se na chvíli do minulosti, kdy děti trávily čas trochu jinak, než ony dnes. A nutno podotknout, že ačkoliv ne všem dětem je téma tradic a folklóru blízké nebo známé, dokázaly se na koncertě chovat vhodně a tím také ocenily práci těch, kteří vystupovali nebo se jakkoli na vystoupení podíleli. Což se bohužel nedalo říct o některých dětech z jiných škol. Všichni žáčci si proto po návratu vysloužili velkou pochvalu!