Jeden svět v kině Hvězda

Žáci třetího až pátého ročníku se zúčastnili Mezinárodního filmového festivalu Jeden svět v kině Hvězda v Uh. Hradišti. Jedná se o 18. ročník největšího festivalu dokumentárních filmů o lidských právech na světě (v Uh. Hradišti to byl letos 2. ročník). Festival přináší příběhy lidí z různých koutů planety a otevírá důležitá témata z oblasti lidských práv, jako například život v nedemokratických režimech, válečné konflikty nebo nejrůznější sociální témata.

Filmy byly rozdílné pro jednotlivé stupně základní školy. Naše děti měly možnost zhlédnout tři dabované dokumenty - Nejsem z cukru (téma: šikana, rodina, přátelství, obezita, jinakost), Rok bez rodičů (téma: odloučení od rodiny, migrace, válečný konflikt, krizové oblasti) a Dům plný snů (téma: život s postižením, náhradní péče, aktivní občanství). Průběhem projekce žáky prováděla moderátorka, po každé ukázce následovala krátká beseda.