Nenech se zlákat ...

Ve čtvrtek 22. června se páťáci jeli již tradičně podívat za svými bývalými spolužáky šesťáky na 2. stupeň do Starého Města. Dvě vyučovací hodiny strávili přímo ve třídě se staršími dětmi a jejich třídní učitelkou paní Hájkovou. Ti si pro naše žáčky připravili program v podobě komentované procházky po škole, nahlédli do odborných učeben a pokud se v nich zrovna učilo, paní učitelky ochotně předvedly zajímavé fyzikální či chemické pokusy. Po prohlídce školy následovala zábavná hravá hodina ve třídě. Další tři hodiny naše děti nahlédly pod pokličku nového programu s příznačným názvem Nenech se zlákat. Na devíti stanovištích se mohli seznámit s informacemi týkajícími se např. poruch příjmu potravy, alkoholu, kouření, reklamy a dále je pak čekaly praktické ukázky ze zdravotní oblasti - krvácení, zlomeniny, resuscitace, transport, obvazová technika. Věřím, že děti se opravdu škodlivými vlivy zlákat nenechají, nicméně staroměstská škola je jistě zlákala. V tomto školním roce je to již třetí naše návštěva a děti vždy odjíždí velmi spokojené!

Náhledy fotografií ze složky Návštěva na 2. stupni