Jdi na obsah Jdi na menu

Páťáci a soutěž Hravě žij zdravě

31. 1. 2015

V prvním pololetí tohoto školního roku proběhl 8. ročník internetové soutěže s názvem Hravě žij zdravě pro žáky 5. tříd. Jak název napovídá, k plnění úkolů byl potřeba počítač. Částečně jsme využívali hodiny informatiky ve škole, ale děti mohly plnit lekce (celkem byly čtyři) i doma. Obsahem lekcí byla například témata týkající se zdravého mlsání, pohybu a pitného režimu, jídelního režimu apod. Kromě soutěžních úkolů žáci vyplňovali i Deníček, kdy pro každou lekci byly generovány tři různě náročné dny, ke kterým se snažili správně zaznamenat odpovídající příjem a výdej energie. 

Přestože jsme se neumístili na příčkách, které zajišťovaly žákům odměnu, 11. místo ve Zlínském kraji není k zahození:-) Důležitý je přínos celého kursu, který obohatil děti zejména teoreticky o nové informace týkající se zdraví. V praxi není vždy jednoduché ani pro dospělé všechna pravidla správné výživy dodržovat, cení se však snaha změnit postupně alespoň něco z případných špatných návyků. 

Ve třídě patřili mezi nejúspěšnější soutěžící: Majda Bilíková, Petr Dobiáš a Kuba Friak. Ostatní byli v těsném závěsu za nimi:)