Páťáci poznávali budoucí školu

10. 3. 2017

Již druhou návštěvu v tomto školním roce uskutečnili žáci 5.třídy na své budoucí škole - 2. stupni ve Starém Městě. Tentokrát se nejednalo o soutěžní akci, ale o aktivity spojené s bližším poznáním školy samotné a o seznamování s budoucími spolužáky ze Starého Města a Nedakonic.

Děti se na setkání dopředu připravovaly, vytvářely v hodině informatiky jednoduchou prezentaci o své škole, kterou potom představily ostatním.

A protože dětí bylo téměř sto, byly rozděleny do čtyř skupin, v každé byli zástupci z různých škol. Po úvodním slovu, které si ve třídách vzali zástupci Žákovského parlamentu z 2. stupně, aby prezentovali fungování své školy, a po zmiňovaném představování škol, byli žáci v rámci utvořených skupin náhodně promícháni ještě více.

S novými kamarády se pak vypravili na průzkum školy, při kterém plnili úkoly spojené s poznáváním jednotlivých pater, kabinetů, chodeb, tříd apod. Po uplynutí časového intervalu se pak vrátili do svých tříd, kde následovalo vyhodnocení odpovědí. V závěru setkání si děti vzájemně rozdaly drobné dárečky, které jim budou připomínat příjemně strávené dopoledne a nově navázané kontakty.

Tato akce má u dětí každoročně velký úspěch!

Náhledy fotografií ze složky Páťáci poznávali budoucí školu