Páťáci v knihovně a na výstavě Královské město Uherské Hradiště

V úterý 2. 12. navštívili žáci 5. třídy knihovnu v Uherském Hradišti, program byl zaměřen na pověsti našeho kraje. Paní knihovnice děti seznámila s autory a tituly, které se k tomuto tématu vztahují a svoje povídání doplnila o čtení úryvků z některých knížek a také o DVD ukázky. Po ukončení programu děti ještě strávily chvilku vlastní prohlídkou knih, některé si odnesly i přihlášky, takže se možná stanou pravidelnými návštěvníky.

Následně jsme se přesunuli do Jezuitské koleje, kde se nachází expozice Královské město Uherské Hradiště. Expozice je rozdělena na tři části, kterými nás provedla paní Baroňová ze Slováckého muzea. První část byla věnována středověkým dějinám, druhá je zaměřena na vojenskou historii města a třetí představuje novodobé dějiny. Hned v úvodu jsme měli možnost zhlédnout unikátní virtuální prohlídku vzhledu barokního města z roku 1670, kterou se může Uh. Hradiště pyšnit jako jediné město v České republice. Děti byly k pozornosti motivovány také drobnou odměnou, která následovala po splnění úkolů v pracovním listu. K získání informací žáci využívali jednak svoji paměť, dále také informační panely nebo počítačové programy. Celou výstavu jsme hodnotili jako velmi vydařenou a zajímavou, protože obohatila naše znalosti ze školní výuky.