Předvánoční návštěva Uh. Hradiště - 4. třída

Jeden z předvánočních školních dnů, a to pondělí 21. prosince, strávili žáci 4. třídy v Uherském Hradišti.

Hlavním cílem byla návštěva Galerie Slováckého muzea, kde žáci zhlédli výstavu známé české ilustrátorky dětských knih Heleny Zmatlíkové. Při placení vstupného na nás čekalo velké překvapení - bylo nám sděleno, že jsme se stali čtyřtisícími návštěvníky výstavy a jako odměnu jsme obdrželi knihu Alenčina čítanka. smiley

Po společném fotografování mohla být prohlídka zahájena. K vidění bylo na 250 originálních knih, které Helena Zmatlíková ilustrovala, a to nejen v českém jazyce, ale i např. v čínštině, němčině či francouzštině. Myslím, že mezi dětmi nebyl nikdo, kdo by neměl doma knihu s jejími ilustracemi.

A protože Galerie má ještě další dvě patra, mohli jsme krátce zhlédnout i stálou výstavu jihovýchodní Moravy ve druhém patře a tím pádem nemohli minout výstavu soch a obrazů naší současné výtvarnice Kláry Klose v prvním patře.

Následně jsme se přesunuli do dětského oddělení uherskohradišťské knihovny, kde jsme měli objednánu besedu o ilustrátorech dětských knih. Milá paní knihovnice nás zajímavě provedla tímto tématem a své povídání doplnila krátkými videoukázkami. Děti se pak mohly v knihovně porozhlédnout a v pohodlných sedacích vacích i krátce začíst do vybraných knih. Na závěr jsme všichni vystoupali do nejvyššího místa v knihovně - kopule, odkud byl krásný výhled z ptačí perspektivy na Uherské Hradiště.

Před odjezdem autobusu nám zbyl čas i na prohlídku tradičního vánočního jarmarku na Masarykově náměstí, kde to krásně vonělo, a proto jsme někteří uspokojili i naše chuťové pohárkysmiley. Zároveň jsme se ještě více naladili na blížící se svátky Vánoc.