PROJEKT EDISON

17. 6. 2018

V týdnu od 11. 6. do 15. 6. v naší škole pobývali studenti z Ruska a Turecka, kteří se zapojili do projektu Edison, jež je podporován Ministerstvem školství ČR a má u nás několikaletou tradici.

Jejich úkolem bylo žáky seznámit s životem v jejich zemi, s tradicemi, místní kuchyní a kulturou. Studenti byli zapojeni do vyučovacích hodin angličtiny, kde s našimi žáky konverzovali v angličtině. Pro mladší ročníky si připravili seznámení s místními pohádkami, písničkami a jednoduchými tanci. V hodinách výtvarné výchovy si děti vybarvily vlajky Ruska a Turecka a studenti je naučili několik jednoduchých slov v jejich rodném jazyce.

Projekt Edison splnil naše očekávání. Děti byly nadšené, procvičily si angličtinu a získaly mnoho nových informací o daných zemích.

Náhledy fotografií ze složky PROJEKT EDISON