Jdi na obsah Jdi na menu

Setkání páťáků na 2. stupni ZŠ Staré Město

V úterý 31. 3. se žáci 5. třídy vydali na druhý stupeň do Starého Města, aby se setkali se svými potencionálními spolužáky ze Starého Města a Nedakonic a zároveň se seznámili s budovou školy, kterou budou po prázdninách navštěvovat. 

Protože bylo všech dětí bezmála 130, byly hned po příchodu do školy rozděleny do pěti tříd, kde dále vytvořily smíšené skupinky. V úvodu měla každá škola připravenu powerpointovou prezentaci v angličtině, se kterou zástupci dětí seznámili ostatní. Ke zjištění pozornosti měli přichystány kontrolní otázky, také v angličtině. Všechny prezentace zúčastněných škol byly zajímavé a žáci si také mohli v praxi ověřit porozumění ostatním v cizím jazyce. 

V další části se pak smíšené skupiny vydaly prozkoumávat budovu školy, protože měly najít odpovědi na několik zadaných otázek, jako např. kolik počítačů je v dané učebně, která učebna je vlevo od akvária, jakou barvu mají nohy lavic v učebně přírodopisu, co je to E-Twinning, jak se jmenuje paní zástupkyně ředitele apod. Využít mohly i nápovědu u poradců, kterými byli žáci 9. tříd, ti však mohli na jejich otázky odpovídat pouze ano nebo ne.

Po uplynutí smluveného časového intervalu se skupinky opět vrátily do svých tříd, kde jsme společně vyhodnotili odpovědi. 

Na závěr byly všem dětem rozdány dárečky v podobě materiálů propagujících danou školu či vesnici nebo město.

Tato akce, která se letos uskutečnila již potřetí, se vždy setkává s velmi kladným ohlasem od dětí, které se jí účastní. Nejinak tomu bylo i letos, dětem se líbilo hlavně poznávání školy a navázání kontaktů s novými kamarády.