Skanzen Rochus - Od fašanku do Velikonoc

V pátek 23. března navštívily všechny třídy edukační program v Parku Rochus s názvem Od fašanku do Velikonoc. Byl věnovaný lidovým zvykům a obyčejům od období konce masopustu (Popeleční středy) až do Velikonoc. Hned u vstupu dostali všichni na uvítanou teplý čaj, protože počasí bylo ještě zimní, byť podle kalendáře mělo být třetí den jaro:)

Děti ve "vesničce" potkaly hrkáče, kluci viděli a vyzkoušeli si pletení pomlázky, děvčata si zkusila zdobení kraslic voskem. Dále všichni poznali tři různé techniky zdobení kraslic, které jim ukázaly umělkyně pyšnící se titulem Tradiční výrobek Slovácka. Někteří si krásná vajíčka i zakoupili. V neposlední řadě děti zjistily, proč se vynášela Morena a přinášelo létečko, popovídaly si o probouzející se přírodě, ochutnaly chuť topinamburu nebo klíčících mungo fazolek. Velkou vzpomínku v nich zanechala také chaloupka, ve které to náramně vonělo a kde se pekly jidášky, které mohly děti ještě teplé ochutnat.

Program byl velmi pěkně připravený.

Náhledy fotografií ze složky Park Rochus - Od fašanku do Velikonoc