Slavnostní vyhlášení soutěže Hejtmanův pohár ve Zlíně

30. 10. 2015

V úterý 27. 10. se deset dětí naší školy společně se dvěma pedagožkami zúčastnilo slavnostního vyhlášení Hejtmanova poháru na Krajském úřadu ve Zlíně, ke kterému byly pozvány tři nejúspěšnější školy této soutěže ve Zlínském kraji.

Naše škola získala krásné druhé místo a samozřejmě se o toto umístění nezasloužili pouze přítomní žáci, úspěch byl dílem všech paní učitelek vyučujících tělesnou výchovu v loňském školním roce a všech zapojených žáků z loňských 1. - 5. tříd.

Celému zapojení se do tohoto sportovního projektu předcházelo Zábavné sportovní odpoledne, které se uskutečnilo na jalubském kulturním domě v únoru 2015. Poté se už v rámci tělesné výchovy zapojili i žáci, kteří na sportovním odpoledni nebyli, protože zapojení co největšího počtu děti je hlavním cílem projektu.

Úvodní slovo slavnostního předávání diplomů a cen měla tisková mluvčí Zlínského kraje, která přivítala a představila všechny zúčastněné. Dále k nám promluvil radní Zlínského kraje PaedDr. Petr Navrátil a výkonný ředitel Asociace amatérských sportů ČR Mgr. Jakub Molnár.

Po společném fotografování a drobném chutném občerstvení jsme byli vyzváni k projížďce pojízdnou Baťovou pracovnou a to bylo pro všechny velmi milé a nečekané překvapení! Pan Baťa sice podle slov paní průvodkyně pracovnu nevyužíval, ale děti se mohly na chvíli přenést do doby, kdy žil a vyzkoušet si, k čemu slouží různé zásuvky, vypínače a podobně. Výtah nás svezl do 16. patra Baťova mrakodrapu, jak se také úřadu přezdívá, což je jen o patro méně, než kolik budova opravdu má. Nahoře byl díky počasí krásný výhled:)