Štafetový pohár

3. 5. 2015

V úterý 28. 4. proběhlo na atletickém stadionu v Uh. Hradišti okresní kolo 2. ročníku Štafetového poháru pro žáky prvního stupně ZŠ, jehož patronkou je mistryně světa v běhu na 800 m Ludmila Formanová.

Jak název napovídá, nejednalo se o závod individuální, ale týmový. Družstvo tvořilo 16 žáků jedné školy, běžely se celkem 3 štafety (8 x 100 m mladší děti z 1. - 3. třídy ve složení 4 chlapci a 4 dívky; 8 x 100 m starší děti ze 4. - 5. třídy ve stejném složení; dále pak dvě smíšené štafety na 8 x 200 m, kterou tvořili po dvou členech zástupci všech kategorií).

Tohoto závodu jsme se zúčastnili poprvé a sbírali jsme cenné sportovní zkušenosti, protože při tolika předávkách mohly nastat zmatky. Všechny naše štafety ale svou premiéru zvládly a do cíle s kolíkem doběhly! Také jsme ještě před samotným začátkem pořádně trénovali v přilehlých Smetanových sadech.

Ačkoliv postup do krajského kola nám byl vzdálený, děkujeme všem účastníkům za jejich reprezentacismiley

Náhledy fotografií ze složky Štafetový pohár