Stříbro a bronz z venkovní atletické olympiády

18. 5. 2014

V pátek 9. 5. se vybraní žáci zúčastnili venkovní atletické olympiády 1. stupně konané na Městském atletickém stadionu v Uh. Hradišti. Na pořadu dne byly tyto disciplíny v kategoriích mladší chlapci a mladší dívky (3. třída) a starší chlapci a starší dívky (5. třída): běh na 50 m, skok daleký s rozběhem, hod kriketovým míčkem, běh na 600 m a štafeta 4x60 m.

Nejlépe našim závodníkům vyšel hod kriketovým míčkem, kdy se mezi mladšími kluky na 3. místě umístil Michael Fiala výkonem 29,70 m. Mezi staršími dívkami se Terce Trávníčkové podařilo obhájit stříbrnou medaili z předchozí halové olympiády ve vytrvalostním běhu, tentokrát na 600 m (čas 2:12,3 min). Jsou to pro naši malou školu fantastická umístění!

Mezi cenné výkony patřily dvě pátá místa, a to v běhu na 50 m mladších dívek - Adéla Gálová  (9,17 s) a v hodu kriketovým míčkem starších chlapců - Petr Fišer (38,10 m).

Velmi dobře naši školu reprezentovali i zbývající účastníci: Aneta Málková, Aneta Kurová, Kristýna Odstrčilíková, Petr Fianta, Jan Ludva, Michal Kolář, Viktorie Slováková, Dominika Vagundová, Aneta Kolářová, Petr Dobiáš, Matěj Šůstek a Matěj Gajdošík. Všem děkujeme a přejeme hodně dalších nejen sportovních úspěchů.

Náhledy fotografií ze složky Atletická venkovní olympiáda 1. stupně