Úspěch atletů a atletek v Polešovicích

Stejně jako vloni, i letos jsme se zúčastnili tradičního atletického čtyřboje v Polešovicích, letošní ročník byl už pátý. V pátek 25. září se na cestu za pošmourného počasí vypravilo 16 žáků naší školy, aby svedli souboj ve dvou kategoriích a čtyřech disciplínách. V kategorii 1. - 3. třída se zdolával běh na 50 metrů, běh na 300 metrů, hod plným míčem a skok z místa. Ve starší kategorii 4. - 5. třída pak kromě běhu na 50 a 300 metrů měly děti skok daleký s rozběhem a hod kriketovým míčkem. Na závěr všechny kategorie běžely štafetu na 4 x 150 metrů.

Vynikajícího úspěchu dosáhl v mladší chlapecké kategorii JIRKA FAJKUS, který s naprostým přehledem zvítězil v součtu všech čtyř disciplín a odvezl si zlatou medaili. Jirkovi moc gratulujeme! Těsně pod stupni vítězů zůstal ve stejné kategorii PETR REICHMAN, ale i takové umístění je velmi cenné. Do desátého místa se vešel ještě JIRKA BILÍK. Celkový počet soutěžících byl 24. Výše uvedená klučičí sestava doplněná ADAMEM DLAPOU přidala ještě stříbro za štafetu!

Ve stejné kategorii dívek bylo 21 závodnic, nejlépe se z našich dařilo SANDŘE KUBÁTOVÉ (11.) a hned za ní ANETĚ KOČENDOVÉ a KLÁRCE TRÁVNÍČKOVÉ. Tuto trojici ve štafetě doplnila ještě MÍŠA DAVIDOVÁ.

Kategorie starších chlapců byla hodně "našlapaná" (27 účastníků) a naši čtvrťáci (Tonda Panáček, Alex Dobiáš, Šimon Grebeníček a Kryštof Balíček) se v konkurenci vzrostlých páťáků sice na přední místa v celkovém součtu neprobojovali, ale v některých disciplínách předvedli slušné výkony. V příštím roce mohou pomýšlet na lepší umístění:)

Mezi třiceti staršími dívkami jsme měli zastoupení dvou páťaček a dvou čtvrťaček. Krásný úspěch zaznamenala ADÉLA GÁLOVÁ, protože byla při slavnostním závěrečném předávání medailí oceněna STŘÍBREM! Aďa byla dojatá i překvapená zároveň a také jí moc blahopřejeme! V polovině startovního pole skončila ANEŽKA GREBENÍČKOVÁ a holky ze 4. třídy Sára Němcová a Míša Stýskalová se v konkurenci starších také neztratily.

MEDAILE DĚTEM PŘIJELA PŘEDAT KATEŘINA VÁVROVÁ, 17LETÁ ATLETKA SLOVÁCKÉ SLAVIE UHERSKÉ  HRADIŠTĚ, ČERSTVÁ MISTRYNĚ SVĚTA STŘEDNÍCH ŠKOL V BĚHU NA 200 METRŮ A VE ŠTAFETĚ A NĚKOLIKANÁSOBNÁ MISTRYNĚ ČESKÉ REPUBLIKY V BĚZÍCH OD 60 DO 300 METRŮ.

Všem zúčastněným žákům děkujeme za jejich příkladnou reprezentaci v Polešovicích:)

Náhledy fotografií ze složky Úspěch atletů a atletek v Polešovicích