VÝLET PRAHA

V polovině května navštívili žáci čtvrtého ročníku naše hlavní město. Ve dvou dnech poznali ty nejznámější památky. Po příjezdu do Prahy se děti vydaly na procházku městem. Viděly Tančící dům, Národní divadlo, Žofín, Karlův most a s ním spojené Muzeum Karlova mostu, kde jim paní průvodkyně poutavě vyprávěla o stavbě mostu, ale i životě Karla IV. Pak následovala plavba lodí po řece Vltavě.

Po vydatném obědě a krátkém odpočinku se žáci prošli po Václavském náměstí, viděli orloj na Staroměstském náměstí a poté už jeli lanovkou na Petřín. Zde vyšli až na vrchol Petřínské rozhledny a navštívili i místní zrcadlové bludiště. Večer dětem zpříjemnila hudba a fantastická podívaná na Křižíkovu fontánu.

Druhý den na děti již čekala průvodkyně, která je provedla Pražským hradem a Katedrálou  sv. Víta, viděly slavnostní střídání stráží. Pak následovala cesta na nádraží a odjezd vlakem domů.

Výlet se dětem líbil a splnil jejich očekávání.

Náhledy fotografií ze složky Praha 2017