Výstava Vládci noci o životě nočních živočichů

Žáci celé školy se v průběhu února vypravili na výstavu a výukový program do Slováckého muzea v Uherském Hradišti. Výstava byla stejně tajemná, jak už prozrazuje její název „Vládci noci“. Děti celou výstavu zkoumaly potmě s baterkami a objevovaly živočichy, které mohou spatřit v přírodě pouze v noci. Na výstavu navazoval stejně zaměřený výukový program s tvořivými dílničkami. Děti dostaly v muzeu na památku krásné pexeso s nočními zvířaty. Žáci druhých tříd a žáci čtvrté a páté třídy měli připraven ještě program v knihovně Uherské Hradiště. Na druháky čekalo téma Jak se rodí básnička. Vyzkoušeli si doplňování rýmů, čtení v rolích a seznámili se s trojicí současných básníků: Pavlem Šrutem, Jiřím Žáčkem a Milošem Kratochvílem. Čtvrťáci a páťáci se dozvěděli zajímavosti ze světa komiksů a jejich hrdinů a padouchů.

Náhledy fotografií ze složky Výstava Vládci noci