Výukový program 1. pomoci

17. 6. 2015

Středa 10. 6. byla ve všech třídách věnována našemu zdraví. Tým pracovnic Českého červeného kříže k nám zavítal až z Kroměříže, aby děti seznámil se základy poskytování první pomoci. Úvodní část byla zaměřena na prevenci - jak mohou děti předcházet úrazům a nebezpečí. Poté si na figuríně mohly vyzkoušet dýchání z úst do úst a masáž hrudníku, této možnosti využila velká většina dětí. Další část byla zaměřena na popáleniny a opařeniny, které jsou bohužel řazeny k jedním z nejčastějších dětských úrazů. Pracovnice ČČK uměly šikovně z dostupných materiálů jako je mouka, marmeláda, gel na vlasy nebo potravinářské barvivo vytvořit puchýř nebo imitovat odřeninu k nepoznání od té pravé.Děti byly pochváleny, jak byly hodné a dávaly pozor:-) Na závěr jsme si přáli, abychom nikdy nemuseli podobné situace zažít a řešit, proto se budeme snažit být na sebe i na ostatní maximálně opatrní a ohleduplní. Zvláště o prázdninách!

Náhledy fotografií ze složky Výukový program 1. pomoci