Výukový program Naučme se zachraňovat

V úterý 31. ledna měli žáci 5. třídy možnost vyzkoušet si prakticky některé záchranné situace, o nichž doposud slyšeli například v hodinách přírodovědy nebo je mohli zhlédnout v krátkých videoukázkách. Zavítala k nám lektorka z CEV Žabka, odkud jsme si výukový program Naučme se zachraňovat objednali.

V úvodní části paní lektorka zjišťovala, kolik toho děti o problematice první pomoci ví, diskutovaly o možných nebezpečích a hledaly způsoby řešení.

Praktická část byla pro děti asi nejvíce zajímavá, lidské tělo (velikosti dítěte) simulovala figurína, na které si každý vyzkoušel co nejsprávnější stlačování hrudníku. Zotavovací polohu si žáci vyzkoušeli na živých dobrovolnících.

Na závěr byl připraven pracovní list s otázkami, a tak úspěšnost jeho vyplnění byla pro děti zároveň zpětnou vazbou o tom, jak dávaly pozor a co si pamatují. Při loučení jsme si ale paradoxně popřáli, abychom tyto nové zkušenosti vlastně v budoucnu ani nepotřebovali...

Náhledy fotografií ze složky Výukový program Naučme se zachraňovat