Zahraniční studenti v naší škole

19. 10. 2015

V rámci projektu EDISON organizovaného studentskou neziskovou organizací AISEC navštívili ve dnech 28.9. – 2.10. naši školu tři zahraniční studenti, CHarchit Singh Mehta z Indie, Sophio Kurdadze z Gruzie a Do Ngoc Hanh z Vietnamu. Cílem projektu je multikulturní vzdělávání. Zahraniční studenti přiblížili našim dětem způsob života v jejich zemi a seznámili je s jejich kulturou. Vzhledem k tomu, že děti konverzovaly se studenty pouze v anglickém jazyce, prohloubily si tak i svou slovní zásobu.

Ze slohových prací našich žáků

EDISON

Minulý týden k nám přijeli tři zahraniční studenti. Byli moc hodní, vlastně k nám přijeli kvůli projektu Edison. Učili nás jejich hry a zvyky. Jmenovali se Charchiet, Hanh a Sophie.

Charchiet byl z Indie, Hanh z Vietnamu a Sophie z Gruzie. Mohli jsme se s nimi vyfotit a dávali nám autogramy na ruce a na trička. Ale nejvíc asi do památníčků. Přespávali v kulturním domě, vždy k nám okolo osmé dojeli a posnídali, někdy s námi jedli u stolu. Paní učitelka nám řekla, že když byli ve městě, tak si Charchiet nemohl vybrat buchtu, že prý by si vzal všechnyJ Ale v pátek byli konečně u nás ve třídě, snad někdy zase přijedou. V ten pátek měli odjet, někteří spolužáci i brečeli. Charchiet nám říkal strašně moc o jeho zemi, to nám říkali všichni, ale on nám ukázal palác, který se postavil už před naším letopočtem. No není to úžasné! A Sophie nám zase řekla, že u nich v Gruzii je druhý betlém a Hanh nám ukázala fotku, kde prý je u nich pořád otevřeno, jak to můžou vydržet? Ale výplata musí být asi velká, alespoň třicet tisíc!

Doufám, že k nám zase někdy přijedou!

Alex Dobiáš (4. třída)

NÁVŠTĚVA CIZINCŮ

Začal nový týden ve škole a my jsme se dozvěděli, že k nám mají přijet cizinci. Všichni jsme se moc těšili, až ej poznáme.

První den, když přišli k nám do školy, šli zrovna do naší páté třídy. Navzájem jsme se představili. Cizinci byli tři a jmenovali se Charchiet, Hanh a Sophie. Paní učitelka řekla, že půjdeme všichni na procházku po Jalubí a ukážeme naší vzácné návštěvě naše památky a zajímavosti. První jsme šli ke kostelu, ale ten byl bohužel zavřený. Sešli jsme kopec až k obecnímu úřadu za panem starostou a poprosili ho, jestli nám odemkne naše malé jalubské muzeum. Když jsme se tam všichni nacpali, tak některé děcka, co zůstaly vzadu, neviděly, ale Charchiet aspoň jedné spolužačce pomohl. Vzal ji na ruce a Adélka byla šťastná. Dál jsme šli k mýtnému kamenu, který je hned naproti obecnímu úřadu. Pak jsme se vrátili pomalu do školy, protože se blížil čas oběda. Jenomže se všechny děcka začaly dohadovat, kdo vedle koho bude sedět. Na druhý den každý cizinec ukazoval a vykládal něco z jejich země. Bylo t moc zajímavé a krásné. Nic podobného nikdo z nás neviděl.

Někdy bych se do jejich zemí chtěla podívat.

Aneta Málková (5. třída)

Náhledy fotografií ze složky Zahraniční studenti u nás ve škole