ZAPOJENÍ NAŠÍ ŠKOLY DO PROJEKTU "ČESKO SPORTUJE" NA PODPORU ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU

17. 11. 2014

Naše škola se zapojila do Sazka Olympijského víceboje, který je projektem Českého olympijského výboru na podporu zdravého životního stylu s názvem "Česko sportuje".

Hlavním cílem je v průběhu hodin tělesné výchovy zapojit co nejvíce žáků do osmi měřitelných disciplín a zároveň děti motivovat k tomu, aby sportovaly i ve svém volném čase.

Byli jsme mezi prvními 500 zaregistrovanými školami v ČR, jež získaly sportovní set s vybavením, které budeme při plnění disciplín využívat.

Pro žáky 1. - 3. tříd jsme díky tomu získali i speciální sportovní žákovské knížky, které jsou sice nesoutěžní, ale pokud děti splní minimálně 30 úkolů do konce května 2015 a přinesou do školy vyplněný formulář na poslední straně této knížky, získávají odměnu.

Na základě osmi splněných disciplín za každé pololetí získávají žáci sportovní vysvědčení. Zde bude pro každého žáka vytvořena v 1. pololetí individuální analýza výsledků disciplín, žáci získají i možnost porovnání s vrstevníky. Ve 2. pololetí získává žák analýzu svých sportovních předpokladů, bude určen jeho pohybový typ s doporučením, jakým sportům by se měl či mohl věnovat i s odkazem na konkrétní sportovní kluby v okolí.

Jako škola bychom chtěli docílit i možnosti získat odměnu v podobě hodnotného sportovního vybavení, na které mohou pomýšlet jen nejaktivnější školy v ČR, stejně tak jako na společnou besedu s našimi olympioniky.

Vážení rodiče, věříme, že nás v našem úsilí podpoříte a na individuálních třídních schůzkách svým podpisem a uvedením Vaší mailové adresy, na kterou Vám bude v případě splnění všech osmi disciplín Vašeho dítěte zasláno sportovní vysvědčení, nám udělíte souhlas k účasti v projektu.

Bližší informace naleznete na www.ceskosportuje.cz/olympijskyviceboj.

Děkujeme Vám za spolupráci!